Obróbka plexi

W naszej ofercie obróbki plexi znajdują się dwie kluczowe usługi, cięcie plexi na wymiar oraz termiczna obróbka plexi

Jak wygląda cięcie plexi na frezarce CNC z Maspekt?

  1. Cięcie plexi odbywa się poprzez dobór odpowiedniego materiału zgodnie z prośbą i oczekiwaniami Klienta.
  2.  Przesłaniem projektu na naszego maila, który znajduje się w zakładce kontakt.
  3. My po otrzymaniu niezbędnych informacji, zaczynamy programować frezerkę CNC tak aby cięcie plexi na wymiar trwało jak najszybciej oraz zużyło jak najmniej odpadów, dzięki czemu projekt staje się znacznie tańszy.
  4. Po zaprogramowaniu programu na frezarce CNC wciskamy START!

Jesteś zaintereoswany?

Kliknij i skontatkuj się z nami!

Przykładowy filmik cięcia plexi dla naszego Klienta 

 

 

 

Usługi które oferujemy pozwalają na na wykonanie wielu rozmaitych projektów lub produktów z tworzyw sztucznych takich jak:

  • ekspozytor cenowy, osłony
  • antyramy, elementy dekoracyjne
  • napisy, materiały reklamowe i wiele innych

Proces cięcia plexi zwany jest również jako frezowanie CNC ponieważ maszyna jest wstanie pracować na wielu różnych materiałach takich jak:

  • Płyta MDF, sklejka
  • Cięcie profili aluminiowych
  • płyty z tworzyw takich jak: PC, PCV, PMMA oraz wiele innych, więcej informacji dotyczących nazewnictwa plexi i ich  wyjaśnienia skrótów znajdziesz  TUTAJ

W większości przypadkach Frezowanie CNC plexi lub cięcie plexi na wymiar odbywa się na specjalnie do tego przystosowanej  maszynie CNC wraz z pompą próżniową w rezultacie materiał trzyma się pola roboczego uniemożliwiając mu minimalne przemieszczenie, dzięki temu otrzymujemy produkt lub projekt który w pełni zadowoli Klienta jakością.

Potrzebujesz poddać swój projekt obróbce termicznej plexi?

Maspekt Ci w tym pomoże!

Oferujemy gięcie termiczne plexi, gięcie które oferujemy, pozwala na dowolne formowanie twardej płyty z plexi np. PCV, PMMA, PET wyjaśnienie skrótów tworzyw sztucznych znajdziesz TUTAJ 

Dlaczego gięcie termiczne?  

Gięcie plexi pozwala na dodawanie kształtów płaskiej płycie plexi w rezultacie powstają podczas takiej obróbki gotowe produkty

które w połączeniu z naszym cięciem plexi są estetyczne oraz precyzyjnie wykonane

Po co się poddaje plexi do gięcia termicznego? 

Plexi wygina się w zależności od grubości poprzez podgrzanie do odpowiedniej temperatury od 40°C do 120°C  która zaczyna się uplastyczniać. Dzięki takiej obróbce uzyskujemy trwały efekt gięcia oraz gwarancje że płyta nie pęknie.