Gięcie tworzyw sztucznych 

obróbka tworzyw sztucznych poprzez gięcie tworzyw sztucznych nadaje kształt elementom uzyskanych z procesu cięcia na frezarce CNC lub sztancowania. 

 

Gięcie tworzyw sztucznych pozwala na dodawanie kształtów płaskiej powierzchni w rezultacie powstają podczas takiej obróbki gotowe produkty z plexi, które w połączeniu z naszym cięciem na frezarce CNC są estetyczne oraz precyzyjnie wykonane. Specjalizujemy się w gięciu folii, ponieważ posiadamy w parku maszynowym giętarkę automatyczną. Zautomatyzowanie procesu gięcia zapewnia bardzo wysoką jakość otrzymanych gięć, umożliwiające przy dużych wolumenach oraz tych mniejszych powtarzalność na wysokim poziomie. W naszym zapleczu produkcyjnym posiadamy różne akcesoria do gięcia tworzyw sztucznych takich jak np. sztance, do której możemy w łatwy sposób wykonać narzędzie umożliwiające precyzyjne wykrawanie detali.  

 

Do kształtowania termicznego tworzyw sztucznych wykorzystujemy profesjonalne giętarki. Gniemy elementy (PVC , PMMA, PC, PET-G) maksymalnie o szerokości 2 200 mm i grubości od 0, mm-6 mm. Dzięki elektronicznej regulacji temperatury, możemy precyzyjnie dla każdego z wymienionych materiałów dobrać właściwe parametry obróbki. Nasze giętarki pozwalają na pracę w trybie ciągłym, przy zachowaniu wysokiej powtarzalności i dokładności giętego detalu.

 

Ścieżka realizacji projektu z Maspekt.

 

  1. Po skontaktowaniu się z nami drogą mailową lub telefonicznie przedstawiamy jak najbardziej korzystną ofertę.
  2. W momencie zaakceptowana przez Państwa oferty, przechodzimy do realizacji, poprzez stworzenie odpowiednich programów.
  3. Zamawiamy materiał i poddajemy go obróbce gięcia termicznego.
  4. Gotowe zamówienie zostaje przekazane do odbioru przez kuriera lub do odbioru własnego.

 

 

Gięcie terminczne plexi lub poliwęglanu

Tworzywa sztuczne wyginają się dzięki podgrzaniu punktowym materiału. Aby wygięcie było możliwe musimy podgrzać miejsce od 40°C do 120°C w zależności od grubości materiału. Dzięki stosowaniu takiej obróbce uzyskujemy trwały efekt gięcia oraz gwarancje że płyta nie pęknie. 

Gięcie i termoformowanie tworzyw pozwala na otrzymanie produktów takich jak:

  • wizytowniki,
  • stojaki na ulotki i foldery,
  • cenówki i wiele innych.