Cięcie laserem stali

Cięcie laserem stali 2D wykonujemy na maszynie MAZAK OPTIPLEX NEXUS 3015 Fiber 6kW. Elementy otrzymane po wypaleniu są najwyższej jakości dzięki certyfikacji naszego lasera CL1 według normy EN-PN ISO 9013.

Cięcie laserem stali nierdzewnej oraz czarnej.Grubości oraz rodzaje cięcia blach: 

  • Stal czarna – do 25mm
  • Stal nierdzewna – do 20 mm
  • Aluminum – do 20 mm
  • Miedź – do 12 mm
  • Mosiądz – do 12 mm

 

Dzięki profesjonalnemu programowi do rozkładu detali na arkuszu blachy możemy w szybki sposób przesłać ofertę nawet tego samego dnia, od momentu złożenia zapytania.

Realizacja zamówienia

Realizacja usługi cięcia laseram

 

 

 

  1. W momencie skontaktowania się z nami oraz dostarczeniu niezbędnych rysunków technicznych, przedstawiamy naszą ofertę.
  2. Po zaakceptowaniu oferty przechodźmy do programowania i nakładania programu cięcia blachy.
  3. Zamawiamy materiał i wycinamy go. Jeżeli jest potrzeba możemy poddać produkt dalszej obróbce np. zautomatyzowanemu spawaniu lub gięciu na prasie krawędziowej.
  4. Kompletujemy całe zamówienie, pakujemy i przekazujemy kurierowi do odebrania.

Mamy możliwość wykonywania rozwiązań projektów z blachy oraz gięcia drutu.

Dlaczego moc oraz technologia ma duże znaczenie w laserach do cięcia stali?

Cięcie laserem stali daje duży wachlarz możliwości otrzymania różnych kształtów detali z blachy, przy relatywnie krótkim czasie cięcia oraz koszcie. Postęp technologi laserów skupia się głównie na dwóch czynnikach. Maksymalna optymalizacja i przyspieszenie czasu wycinania laserem przy obniżeniu kosztów tego procesu.

Aby te dwa czynniki mogły ze sobą współgrać potrzebny jest odpowiedni rodzaj lasera i jego moc.

Cięcie laser Fiber daje dużą oszczędność pod względem np. zużycia gazów potrzebnych do wycinania detali z blachy. Ze względu na większą gęstość energii i różnicach fizycznych wiązki lasera. Przyczynia się to do szybkości cięcia, która jest kilkukrotnie większa od maszyn CO2.

Moc urządzenia pozwala na przenoszenie atrybutów lasera fiber na grubsze rodzaje blach oraz szybkość cięcia przy cienkich blachach. Dzięki czemu możemy otrzymywać elementy wysokiej jakości przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

Jak działa laser fiber? 

Laser fiber wytwarza początkową wiązkę światła (lasera), która dzięki energii dostarczanej przez diody pompujące jest wzmacniana. Wiązka laserowa przepływa cały proces przez włókna szklane dochodząc do głowicy. Fala długości takiego lasera to ok. 1.064 mikrometra (laser CO2 ok. 10,6 mikrometra). Dzięki temu moc lasera fiber jest o ok. 90 razy większa niż w laserach CO2 o podobnej generowanej mocy.

Dzięki temu nasz laser jest idealnie przystosowany do każdego rodzaju cięcia blach, przy dużych jak i mniejszych volumenach.